Daminuta, ironizat chiar si la echipa a doua

Daminuta, jucatorul transferat cu surle si trambite de la Inter Milano la Dinamo, a fost ironizat 90 de minute de fanii stelisti. Replici ca: „Ne vedem la Bamboo, vine si Alina Plugaru” au starnit pana si zambetele fotbalistului, care nu a reusit mare lucru pe parcursul meciului.

Până să se înfrunte în marele derby al României, Steaua a arătat că e mai bună ca Dinamo… la rezerve! Steaua 2 a învins Dinamo 2 în derby-ul „B”-ului cu 1-0.

Dinamo a avut o mulţime de vedete: Daminuţă, Scarlatache, Curcă sau Rus, de la prima echipă, au jucat titulari. Asta a fost distracţia principală a fanilor Stelei la derby-ul din B.

Minutul 13 a fost cu noroc pentru Steaua: a marcat singurul gol din penalty prin Simion. Tot Simion era să înscrie din foarfecă. Dinamo a ratat ocazia meciului, cu poarta goală, din doi metri.